Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w środę , 16 lutego 2022 r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itd., nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły w gronie nauczycieli oraz prowadzącej, która uatrakcyjniła nasz bal przebierańców, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Muzyka porwała wszystkich do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na  słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

Dorota Stępień

Galeria wydarzeń zawiera zdjęcia z najważniejszych wydarzeń
w Naszym przedszkolu.

chcesz być na bieżąco?

Polub naszą stronę na portalu facebook.com

Zapraszamy na krótki film z warsztatów teatralnych:

W tym roku szkolnym nasze najstarsze przedszkolaki biorą udział w bezpłatnym projekcie nauka pływania w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym. Co tydzień grupa misiów i żabek jeździ na basen. Wszystkie dzieci są ogromnie zadowolone. Zajęcia polegają na intensywnych, ciekawych ćwiczeniach nauki pływania urozmaicone zabawkami, elementami pomocniczymi do nauki pływania: deski, makarony, piłki gumowe różnej wielkości, obręcze, zabawki do wyławiania pod wodą. Następnie dzieci odwiedzają grotę solną, gdzie odpoczywają i nabierają siły na powrót.

W naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia z Sensoplastyki. Wszystkie dzieci wspólnie bawiły się kolorową wodą, ryżem i skrobią ziemniaczaną. Zabawy i doskonałe humory nie opuszczały naszych przedszkolaków podczas zabawy. Zajęcia zdobyły serca wszystkich uczestników. Dowolna, nieograniczana zabawa dziecka stanowi fundament dla rozwoju jego kreatywności, fantazji, wielorakich umiejętności społeczno – komunikacyjnych oraz wielu innych aspektów pozytywnie wpływających na ogólny rozwój przedszkolaka. W ramach zajęć Sensoplastyka dzieci bawiły się w kolorowej cieczy nienewtonowskiej. Później przyszła pora na różne masy plastyczne z wykorzystaniem naturalnych składników (kolorowego ryżu), które sprawiły dzieciom rozmaite doznania. Przedszkolaki były oczarowane tym, co działo się na zajęciach i były bardzo zaskoczone, iż mogą się pobrudzić.

Projekt Teatr w przedszkolu.

W piątek 29.10 w naszym przedszkolu miało interesujące wydarzenie. Dzieci z Koła Teatralnego wzięły udział w pierwszych warsztatach teatralnych, w Domu Kultury Sfinks w Nowej Hucie. Nasi mali aktorzy biorąc udział w zajęciach wykorzystując swój wdzięk, temperament i oczywiście umiejętności aktorskie, poszerzyli wiedzę o teatrze, poznali nowe słownictwo, nauczyli się odgrywania scenek. Wszyscy świetnie się bawiliśmy – podziwiając naszą odwagę w roli prawdziwych aktorów. Kto wie, może za parę lat zobaczymy któregoś z naszych zuchów na deskach prawdziwego teatru… Dorota Stępień, Joanna Młodzińska

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU 🙂

Grupa Słoneczek uczestniczyła w  zajeciach z emisji głosu, które poprowadziła pisarka Pani Ewa Sthatmuller – autorka książek dla dzieci.

WIZYTA MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

7.11 w naszym przedszkolu odbył się apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program artystyczny rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie dzieci ze starszych grup zaprezentowały piękne pieśni patriotyczne. Występ z zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała dyrekcja oraz personel przedszkola. Po części artystycznej dzieci oglądały prezentację multimedialną pt.”Symbole narodowe” i utrwaliły sobie czym jest godło, flaga i hymn narodowy.

W związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niewidomych nasza Pani dyrektor przygotowała dla dzieci specjalne zajęcia. Panidyrektor pokazała dzieciom co znaczy być osobą niewidomą oraz jak wygląda alfabet Braila. Bralismy udział
w ciekawych ćwiczeniach, dzięki którym wiemy, że bycie niewidomym nie jest takie łatwe.

Nasze przedszkolaki miały niezwykłego gościa. Odwiedziła je Pani doktor. Opowiedziała też o zdrowiu i swojej pracy.

Naszą tradycją jest coroczny Piknik Rodzinny. Kolejny raz odbył się on na Polanie Sitowiec w Woli Batorskiej. Niedziela 2 czerwca, piękna pogoda, dmuchane zamki, animatorzy Hoki Poki, grill i nasze Przedszkolaki z rodzinami  Mnóstwo dobrej zabawy i wspólnie spędzony czas w pięknej okolicy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie niespodzianki – przedstawienia “Czerwony Kapturek”. Byliście NIESAMOWICI!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój udział w organizacji Pikniku, przygotowali pyszne ciasta i służyli swoim wsparciem w trakcie jego trwania malując twarze i robiąc zdjęcia.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny piknik 

UROCZYSTOŚĆ  PASOWANIA  NA  PRZEDSZKOLAKA

W  PUBLICZNYM  PRZEDSZKOLU  „MAŁE  ANIOŁKI”                             

W  Publicznym Przedszkolu  „Małe Aniołki” w dniu 23 listopada 2018 r. odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka, w której wzięły udział dzieci z wszystkich grup: „Misie”, „Jagódki”, „Żabki” i „Słoneczka.” Uroczystość została rozpoczęta powitaniem pani dyrektor  Doroty Podkopał-Stępień, pani dyrektor Bogumiły Kuczyńskiej, wszystkich nauczycieli, pracowników przedszkola, obecnych rodziców oraz najmłodszych i najważniejszych uczestników – dzieci, które z uwagą i niecierpliwością oczekiwały na czas wspólnej zabawy. Zanim to nastąpiło, przedstawiono krótką rymowankę :

„Cieszą się wszyscy, tak licznie przybyli

By być razem z nami, w tak radosnej chwili.

Proszę o uwagę, Panowie i Panie,

Dzisiaj nasze dzieci złożą ślubowanie,”

po wysłuchaniu której, dzieci z najstarszej z grupy wiekowej „Słoneczka” zaprezentowały  inscenizację „Piękny jesteś kraju nasz”. Program artystyczny zawierał treści kształtujące postawę patriotyczną i szacunek do własnej ojczyzny oraz regionu krakowskiego. Dzieci przebrane w kompletne, bogate, uroczyste stroje krakowskie, recytowały wiersze sławiące piękno ojczystego kraju, śpiewały dawne ludowe pieśni przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz zatańczyły taniec „Krakowiak”, a po scenicznym Rynku Krakowskim tańczył     i wywijał buławą Lajkonik w rytmie pieśni „Wianek krakowski”. Również  kwiaciarki krakowianki radośnie rozdawały  gościom kwiaty w kolorze białym i czerwonym dla podkreślenia polskich barw narodowych. Na końcu  inscenizacji „Piękny jesteś kraju nasz”, z inicjatywy dzieci, został odśpiewany Hymn Narodowy Polski dla uczczenia  100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Kolejnym punktem programu były prezentacje dzieci z młodszych grup wiekowych „Żabek”, „Jagódek” i „Misiów”, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki – hymny grupowe, inscenizowane ruchem z elementami tańca. Śpiewając i recytując, dzieci jednocześnie składały obietnicę przestrzegania umów i zasad związanych z wartościami społecznymi w życiu przedszkolnym i rodzinnym. Dla większości przedszkolaków był to  pierwszy     a tak odważny występ na scenie przedszkolnej przed publicznością, dlatego zakończył się dużymi brawami.

Wiersz :  „ A teraz Panią dyrektor tu zapraszamy,

Dla Pani specjalne zadanie mamy.

Chcemy prosić o pasowanie

I prawdziwym przedszkolakiem

Niech każdy zostanie”,    zaprosił Panią dyrektor do pasowania obecnych dzieci zaczarowanym ołówkiem  na przedszkolaków.

Uroczystość zakończyła Pani dyrektor dziękując wszystkim obecnym za udział w uroczystości przedszkolnej, dzieciom za program artystyczny oraz pani Urszuli Naumiak – mamie dziewczynki z grupy Słoneczka” za akompaniament na pianinie w inscenizacji „Piękny jesteś kraju nasz”.

Zabawa Andrzejkowa 🙂