PUBLICZNE PRZEDSZKOLE “MAŁE ANIOŁKI”

ul. Kolejowa 19; 30-805 Kraków

czynne w godzinach 6:30 – 17:00

Poznaj nas!

Publiczne Przedszkole Małe Aniołki znajduje się w dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim, w atrakcyjnym,  nowoczesnym budynku przy ul. Kolejowej 19 . Przedszkole zapewnia wysoko wykwalifikowaną i ambitną kadrę pedagogiczną, którą cechuje profesjonalizm, a przede wszystkim nowatorskie podejście w wychowywaniu i pedagogizacji dzieci. W roku szkolnym 2021/22 progi naszego przedszkola przekroczyło 113 przedszkolaków którzy rozpoczęli edukację w 5 oddziałach przedszkolnych. W naszym przedszkolu funkcjonuje 5 grup wiekowych dzieci w wieku od 2,5 -6 lat. Zatrudnionych jest 14 nauczycieli, 2 specjalistów oraz 6 pracowników obsługi. W naszym przedszkolu, dzieci mają możliwość czynnego uczestnictwa w zajęciach kreatywnych stymulujących indywidualny rozwój i określających osobiste predyspozycje i zainteresowania. Wychowawczynie regularnie doskonalą swoją wiedzę poprzez różnorodne formy doskonalenia zawodowego.

W pracy z dziećmi podejmują działania, mające na celu nabycie przez wychowanków, najwyższego, zgodnie z ich możliwościami, poziomu sprawności, umiejętności, a przede wszystkim wiedzy niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania w środowisku. Wspomaganie rozwoju dzieci odbywa się w miłej, serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Placówka posiada bogatą bazę, jest nowoczesna, jej duże, przestronne i słoneczne sale są wyposażone w nowoczesne meble, atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne oraz nowoczesny sprzęt audiowizualny i w tym tablicę interaktywną i 3 dywany interaktywne.   Zarówno w salach zajęć, jak i przestrzeni wspólnej (szatnia, korytarze, klatka schodowa) dominuje pastelowa kolorystyka wprowadzająca miły i ciepły nastrój. Pomieszczenia przedszkola stwarzają warunki do aktywności, zabawy i wypoczynku. Wszystkie sale posiadają kąciki zainteresowań, które służą rozwijaniu inteligencji wielorakich u dzieci.

Różnorodność zabawek i pomocy dydaktycznych sprzyja aktywnej zabawie, uczeniu się dzieci, pobudzaniu u nich inwencji twórczej, a atmosfera życzliwości, empatii i akceptacji, stwarza u nich poczucie bezpieczeństwa oraz zrozumienia. Placówka dysponuje  atrakcyjnym ogrodem odpowiednio zagospodarowanym pod kątem zabaw ruchowych. Wspólną cechą wszystkich naszych nauczycieli jest zaangażowanie w kontakt z dziećmi i ich rodzicami, troskliwość, cierpliwość i szacunek dla indywidualności każdego dziecka.

W przedszkolu zostało wdrożonych szereg programów własnych oraz innowacji pedagogicznych.

Organizujemy  i prowadzimy zajęcia  ramach  wczesnego  wspomagania rozwoju  dla dzieci objętych edukacją przedszkolną w naszym przedszkolu, na podstawie opinii wydawanych przez zespół orzekający w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Terapia prowadzona jest w salach, wyposażonych w nowoczesny sprzęt oraz odpowiednie pomoce dydaktyczne. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach. Wspomagamy dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. Zapewniamy opiekę, logopedy, psychologa, pedagoga, terapeuty SI, nauczyciela wczesnego wspomagania rozwoju. Promujemy zdrowy styl życia. Wspieramy dzieci zdolne. Jesteśmy otwarte na współpracę z rodzicami. Nasza placówka jest integralnym elementem lokalnego środowiska. Dyrektor przedszkola oraz grono pedagogiczne nieustannie zmierzają do umacniania tej pozycji. W rezultacie Przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią.

Zapraszamy. Zadzwoń, przyjedź i zobacz jak pracujemy. Nie zwlekaj. Po prostu dowiedz się więcej o nas.

Dni otwarte

Dni otwarte dla nowych dzieci i rodziców trwają

od 28. marca 2022 r. do 01.kwietnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy nowych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami do naszego przedszkola na dni otwarte, które odbędą się:

• Dzieci 5 letnie:  28.03 2022 r. ( poniedziałek) w godzinach 9.00-10.30
  • Dzieci 3 letnie: 29.03 2022 r. ( wtorek) w godzinach 9.00-10.30
  • Dzieci 6 letnie 30.03 2022 r. (środa) w godzinach 9.00-10.30
  • Dzieci 4 letnie 31.03.2022 r. ( czwartek) w godzinach 9.00-10.30
  • Dzieci  4 letnie 01.03.2022 r. (piątek) w godzinach 9.00-10.30

Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o obecność jednego rodzica do  opieki do  dziecka. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ STRONY NA PORTALU FACEBOOK.COM
Struktura organizacyjna oddział Kolejowa