PUBLICZNE PRZEDSZKOLE “MAŁE ANIOŁKI”

ul. Kolejowa 19; 30-805 Kraków

czynne w godzinach 6:30 – 17:00

Poznaj nas!

Publiczne Przedszkole Małe Aniołki znajduje się w dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim, w atrakcyjnym,  nowoczesnym budynku przy ul. Kolejowej 19 . Przedszkole zapewnia wysoko wykwalifikowaną i ambitną kadrę pedagogiczną, którą cechuje profesjonalizm, a przede wszystkim nowatorskie podejście w wychowywaniu i pedagogizacji dzieci. W roku szkolnym 2021/22 progi naszego przedszkola przekroczyło 113 przedszkolaków którzy rozpoczęli edukację w 5 oddziałach przedszkolnych. W naszym przedszkolu funkcjonuje 5 grup wiekowych dzieci w wieku od 2,5 -6 lat. Zatrudnionych jest 14 nauczycieli, 2 specjalistów oraz 6 pracowników obsługi. W naszym przedszkolu, dzieci mają możliwość czynnego uczestnictwa w zajęciach kreatywnych stymulujących indywidualny rozwój i określających osobiste predyspozycje i zainteresowania. Wychowawczynie regularnie doskonalą swoją wiedzę poprzez różnorodne formy doskonalenia zawodowego.

W pracy z dziećmi podejmują działania, mające na celu nabycie przez wychowanków, najwyższego, zgodnie z ich możliwościami, poziomu sprawności, umiejętności, a przede wszystkim wiedzy niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania w środowisku. Wspomaganie rozwoju dzieci odbywa się w miłej, serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Placówka posiada bogatą bazę, jest nowoczesna, jej duże, przestronne i słoneczne sale są wyposażone w nowoczesne meble, atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne oraz nowoczesny sprzęt audiowizualny i w tym tablicę interaktywną i 3 dywany interaktywne.   Zarówno w salach zajęć, jak i przestrzeni wspólnej (szatnia, korytarze, klatka schodowa) dominuje pastelowa kolorystyka wprowadzająca miły i ciepły nastrój. Pomieszczenia przedszkola stwarzają warunki do aktywności, zabawy i wypoczynku. Wszystkie sale posiadają kąciki zainteresowań, które służą rozwijaniu inteligencji wielorakich u dzieci.

Różnorodność zabawek i pomocy dydaktycznych sprzyja aktywnej zabawie, uczeniu się dzieci, pobudzaniu u nich inwencji twórczej, a atmosfera życzliwości, empatii i akceptacji, stwarza u nich poczucie bezpieczeństwa oraz zrozumienia. Placówka dysponuje  atrakcyjnym ogrodem odpowiednio zagospodarowanym pod kątem zabaw ruchowych. Wspólną cechą wszystkich naszych nauczycieli jest zaangażowanie w kontakt z dziećmi i ich rodzicami, troskliwość, cierpliwość i szacunek dla indywidualności każdego dziecka.

W przedszkolu zostało wdrożonych szereg programów własnych oraz innowacji pedagogicznych.

Organizujemy  i prowadzimy zajęcia  ramach  wczesnego  wspomagania rozwoju  dla dzieci objętych edukacją przedszkolną w naszym przedszkolu, na podstawie opinii wydawanych przez zespół orzekający w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Terapia prowadzona jest w salach, wyposażonych w nowoczesny sprzęt oraz odpowiednie pomoce dydaktyczne. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach. Wspomagamy dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. Zapewniamy opiekę, logopedy, psychologa, pedagoga, terapeuty SI, nauczyciela wczesnego wspomagania rozwoju. Promujemy zdrowy styl życia. Wspieramy dzieci zdolne. Jesteśmy otwarte na współpracę z rodzicami. Nasza placówka jest integralnym elementem lokalnego środowiska. Dyrektor przedszkola oraz grono pedagogiczne nieustannie zmierzają do umacniania tej pozycji. W rezultacie Przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią. 

Zapraszamy. Zadzwoń, przyjedź i zobacz jak pracujemy. Nie zwlekaj. Po prostu dowiedz się więcej o nas. 

Dni otwarte

Dni otwarte dla nowych dzieci i rodziców trwają 

od 28. marca 2022 r. do 01.kwietnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy nowych przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami do naszego przedszkola na dni otwarte, które odbędą się:

  • Dzieci 5 letnie:  28.03 2022 r. ( poniedziałek) w godzinach 9.00-10.30
  • Dzieci 3 letnie: 29.03 2022 r. ( wtorek) w godzinach 9.00-10.30
  • Dzieci 6 letnie 30.03 2022 r. (środa) w godzinach 9.00-10.30
  • Dzieci 4 letnie 31.03.2022 r. ( czwartek) w godzinach 9.00-10.30
  • Dzieci  4 letnie 01.03.2022 r. (piątek) w godzinach 9.00-10.30

Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o obecność jednego rodzica do  opieki do  dziecka. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami.

Wirtualny spacer
Facebook
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ STRONY NA PORTALU FACEBOOK.COM
Struktura organizacyjna oddział Kolejowa

Struktura Organizacyjna

Właściciel Przedszkola Małgorzata Klocek

Dyrektor Przedszkola   mgr Dorota Stępień

Wicedyrektor Przedszkola mgr Teresa Stolarczyk

Grupa I – Stokrotki

Nauczyciele:

mgr Magdalena Kruczyńska

mgr Klaudia Szpin

Pomoc:

Gabriela Grzyb

Grupa II – Motylki

Nauczyciele:

mgr Sylwia Szymańska

Pomoc:

Sylwia Kurtycz

Grupa III – Biedronki

Nauczyciele:

mgr Luiza Poręba

mgr Izabela Zielińska

mgr Patrycja Grabowska – nauczyciel wspomagający

Pomoc:

Anna Maciąg

Grupa IV – Żabki

Nauczyciele:

mgr Joanna Młodzińska

mgr Anna Ogorzały

Pomoc:

Antonina Ługwiniec

Grupa V – Misie

Nauczyciele:

mgr Aleksandra Czyż –Biernacka

mgr Agnieszka Kozaczyńska

Pomoc:

Edyta Klasa

Specjaliści:

mgr Anna Kotula-Strzałba   psycholog – logopeda

mgr Jolanta Cichurz logopeda – psycholog

mgr Patrycja Grabowska  nauczyciel wspomagający

mgr Anna Prząda terapia SI

mgr Anna Kosycarz nauczyciel rytmiki

mgr Urszula Naumiak nauczyciel

mgr Małgorzata  Sroczyńska nauczyciel religii

mgr Magdalena  Langer nauczyciel języka angielskiego

Obsługa posiłków:

Joanna Chromicz

Obsługa  Techniczna

Andrzej Stępień

Ramowy rozkład dnia