Galeria wydarzeń zawiera zdjęcia z najważniejszych wydarzeń
w Naszym przedszkolu.

chcesz być na bieżąco?

Polub naszą stronę na portalu facebook.com

DUMA NAS ROZPIERA ŻEŚMY POLAKAMI 🇵🇱

Pamięci tych, którzy walcząc za ojczyznę oddali swe życie… 🇵🇱

Podkład “Białe róże” Mała Armia Janosika

Film odtworzy się po kliknięciu w obraz

Jak co roku Nasze przedszkole wzięło udział w akcji “Szkoła do Hymnu”.

W dniu dzisiejszym o godzinie 11.11 grupy Biedronki i Sowy odśpiewały hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego”.

Film odtworzy się po kliknięciu w zdjęcie

 

22 września dzieci z grup Biedronki i Sowy pojechały na wycieczkę do Nadwiślański Park Etnograficzny

Dzieci zapoznały się z technikami ręcznego formowania naczyń z gliny i ich zdobienia oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Dowiedziały się skąd się bierze glina, do czego służyły dwojaki i dlaczego ulepioną z gliny miskę trzeba wypalić w bardzo gorącym piecu żeby, była twarda. Przede wszystkim każdy mógł ulepić figurkę z gliny a chętni mogli spróbować swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim.

Dzieci miały też okazję zwiedzić urokliwy Skansen Wygiełzów i zobaczyć jak kiedyś wyglądały domy i gospodarstwa.

8 maja obchodzimy w naszym kraju Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
W 1985 roku. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od wielu lat rozpoczyna ono „Tydzień Bibliotek” (8-15 maja).
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Nasze Przedszkole zorganizowało wewnątrz przedszkolny konkurs plastyczny „Moja zakładka do książki”.
Do organizatorów wpłynęło 29 prac konkursowych. Wszystkie zakładki były piękne i widać było ogrom pracy włożonej w ich wykonanie. Podczas oceny jury brało pod uwagę:
• estetyka wykonania;
• pomysłowość i oryginalność;
• właściwe wymiary pracy;
• zgodność pracy z tematyką konkursową
• wykorzystanie materiałów nie brudzących i nie niszczących książki.
Wybór nie był łatwy dlatego w każdej grupie przyznano 1, 2 i 3 miejsce. Każde dziecko biorące udział w konkursie zostało wyróżnione i nagrodzone!
Bardzo dziękujemy sponsorom Lodove Tutki oraz Wydawnictwo WAM za ufundowanie nagród!!

NIE MOGĄC ZAPROSIĆ NASZYCH KOCHANYCH BABĆ I DZIADKÓW DO PRZEDSZKOLA PRZEKAZUJEMY PAŃSTWU NAGRANIA WYSTĘPÓW NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.

Wraz z nadchodzącymi Świętami Narodzenia Pańskiego składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia pokoju, Bożej Radości i Miłości w tym szczególnym czasie.

Wierzymy, że Nowonarodzone Dzieciątko pobłogosławi Waszym Rodzinom w Nowym Roku.

Właściciel, Dyrekcja i wszyscy pracownicy

Publicznego Przedszkola Małe Aniołki

PO KLIKNIĘCIU W ZDJĘCIE NIESPODZIANKA 🙂

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTĘPÓW BOŻONARODZENIOWYCH

PO KLIKNIĘCIU W ZDJĘCIE ZOSTANĄ PAŃSTWO PRZEKIEROWANI NA  STRONĘ Z FILMEM

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU 🙂

11 listopada to ważna data w historii naszego kraju rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości! Dbamy o to by nasze przedszkolaki poznawały historie swojego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia występu dzieci z grupy Biedronki przygotowanego z okazji Święta Niepodległości oraz do wysłuchania Hymnu w wykonaniu naszych przedszkolaków.

Filmy odtworzyć można po kliknięciu w poniższe zdjęcie.

Jak co roku odbył się w naszym Przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY!!

Nasza sala zamieniła się w sale balową pełną kolorowych dekoracji i bajkowych postaci. Spędziliśmy miło czas tańcząc i uczestnicząc w wielu zabawach 🙂

KLIKNIJ W ZDJĘCIE 😉

Naszą przedszkolną tradycją jest “Wigilijny Obiad”. Co roku tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola spotykają się na jednej sali aby złożyć Sobie życzenia, zjeść barszcz czerwony, rybę i wspólnie po kolędować.
Lubimy ten czas bo daje nam poczucie, że jesteśmy jedną przedszkolną rodziną 

“Powolutku idzie Cud,
Dzieciąteczko już u wrót…”
Wczoraj swoją premierę miały Jasełka przygotowane przez nasze trzy najmłodsze grupy. Było radośnie, wzruszająco a wokoło czuć było magię zbliżających się świąt.
Dzieci jako mali aktorzy spisały się znakomicie.

Po występie był czas na życzenia, wspólne kolędowanie, rozmowy
a u Biedronek na wspólne ubieranie choinki 

Mmm 😋 ale było słodko. Pachniało pierniczkami u naszych Wesołych Sów. Dzieci wraz z rodzicami dekorowały pierniczki podczas Warsztatów Świątecznych.

Każdy wie, że Nasza Pani Basia to mistrzyni teatrzyków stolikowych. 

Podczas zajęć z nią przedszkolaki poznają różne rodzaje teatrów i potrzebnych atrybutów – lalki, pacynki, kukiełki – poznamy je wszystkie 🙂

Wizyta Mikołaja 🙂

Film odtworzy się po kliknięciu w zdjęcie poniżej:

 

11 LISTOPADA HOŁD WDZIĘCZNOŚCI POLSKA SKŁADA

Nasze przedszkolaki pięknym występem uczciły 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci przybliżyły nam wydarzenia tamtych czasów recytując wiersze, śpiewając piosenki patriotyczne. Uroczystość rozpoczęła się od narodowego tańca – poloneza w wykonaniu dzieci oraz od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

W piętek 8.11.2019r. w całym przedszkolu zajęcia związane były z Dniem Niepodległości. W najmłodszej grupie dzieci zostały zapoznane z symbolami narodowymi. Bawiły się przy piosence “Płynie Wisła płynie”. Pani Basia wyrecytowała wiersz “Powiewa flaga”. 

Nasze Przedszkole wzięło też udział w akcji Szkoła do Hymnu. Na początek dzieci zostały zapoznane z tekstem Hymnu oraz postawą obowiązującą podczas jego śpiewania. Przeczytany został również list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, który otrzymaliśmy. Po wprowadzeniu wszyscy przybrali właściwą postawę i odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Państwowy aby upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą będziemy obchodzić 11 listopada. Po Hymnie wszyscy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.
#szkoladohymnu #Bijemyrekorddlaniepodległej
#HymnPaństwowy
#MazurekDąbrowskiego

Naszą tradycją jest coroczny Piknik Rodzinny. Kolejny raz odbył się on na Polanie Sitowiec w Woli Batorskiej. Niedziela 2 czerwca, piękna pogoda, dmuchane zamki, animatorzy Hoki Poki, grill i nasze Przedszkolaki z rodzinami  Mnóstwo dobrej zabawy i wspólnie spędzony czas w pięknej okolicy. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie niespodzianki – przedstawienia “Czerwony Kapturek”. Byliście NIESAMOWICI!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój udział w organizacji Pikniku, przygotowali pyszne ciasta i służyli swoim wsparciem w trakcie jego trwania malując twarze i robiąc zdjęcia.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny piknik 

Ach co to był za dzień  Dziś na nasze Przedszkolaki czekało wiele atrakcji  Na początek prawdziwy BAL KARNAWAŁOWY!!! Każde dziecko miało na tę okazję specjalnie przygotowany strój  Wszyscy świetnie się bawili. Były tańce, zabawy i sesja zdjęciowa  
Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji poczęstunku oraz Pizzeria Don Roberto za pyszną pizze 

We wtorek 30 października w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka.
Nasze najmłodsze grupy przygotowały na tą okazję program artystyczny a następnie każde dziecko zostało pasowane na przedszkolaka. Dla dzieci było to wyjątkowe przeżycie. Gratulujemy i życzymy samych miłych chwil w naszym przedszkolu 
We wtorek 26 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku. Wszystkie dzieci przygotowały wspólne przedstawienie pod kierunkiem Pani Kasi. Wspólne spotkanie było okazją do spędzenia wspólnie czasu, podsumowanie roku oraz pożegnanie naszych sześciolatków. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie podczas całego roku