OFERTA

Oferta edukacyjna

OFERTA EDUKACYJNA

 

OFERTA EDUKACYJNA rok szkolny 2024/2025

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach
od 6.30 do 17.00. 

Godziny bezpłatne, w ramach których realizowana jest
podstawa programowa wychowania przedszkolnego, obowiązują
od 8.00 do 13.00  tj 5 godzin dziennie.
Pozostałe godziny poprzedzające i następujące , po tym okresie, są płatne
w wysokości :1,30 zł za godzinę.

Wyżywienie z cateringu: (śniadanie, przekąska, obiad, podwieczorek)  podstawowe- 19,00 zł,   diety- 23,00 zł.

CO OFERUJEMY PAŃSTWA DZIECIOM? 

Publiczne Przedszkole Małe Aniołki znajduje się w dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim, 
w atrakcyjnym,  nowoczesnym budynku przy ul. Kolejowej 19. Przedszkole zapewnia wysoko wykwalifikowaną  i ambitną kadrę pedagogiczną, którą cechuje profesjonalizm, 
oraz  nowatorskie podejście w wychowywaniu i pedagogizacji dzieci. W roku szkolnym 2023/24 progi naszego przedszkola przekroczyło ponad 100 przedszkolaków którzy rozpoczęli edukację w 5 oddziałach przedszkolnych. W naszym przedszkolu funkcjonuje 5 grup wiekowych dzieci w wieku od 2,5 -6 lat. Zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel pomocniczy. Nasi nauczyciele,  posiadają dodatkowe kwalifikacje w zakresie: muzyki i sztuki, terapii, pedagogiki  specjalnej, logopedycznej , psychologicznej. 

Posiadamy:

 • pięć przestronnych sal DYDAKTYCZNYCH wyposażonych  w sprzęt multimedialny, pomoce edukacyjne, tablicę multimedialną, dywany interaktywne oraz zabawki stwarzające warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci. Dwie sale posiadają wyposażenie do prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej.
 • dwa gabinety do terapii pedanogicznej, logopedycznej i psychologicznej – zajęcia indywidualne i w małych grupach
  W każdej sali znajduje się dostosowana do wieku dzieci łazienka.
  Sale zaopatrzone są w klimatyzatory  i  w oczyszczacze powietrza. Przedszkole posiada ogród.
  Co nas wyróżnia

  Naszym Przedszkolakom zapewniamy:

  • Miłą rodzinną atmosferę
  • Dobrą opiekę, wychowanie i wspieranie rozwoju psychofizycznego dziecka.
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i pomocniczą.
  • Solidne przygotowanie do nauki w szkole podstawowej, z diagnozą standaryzowanymi testami gotowości szkolnej. 
  • Przestrzenne, kolorowe i bardzo dobrze wyposażone sale.
  • Bezpieczeństwo w przedszkolu i jego otoczeniu.
  • Smaczne i zdrowe posiłki (uwzględniamy indywidualne diety wynikające z zaleceń  lekarza).
  • Zabawy na świeżym powietrzu (posiadamy własny plac zabaw).
  • Pomoc logopedy i psychologa.
  • Bardzo dobrze wyposażoną salę do integracji sensorycznej.
  • Bardzo dobrze wyposaży w pomoce dydaktyczne gabinet logopedyczny i psychologiczny. 

   

  Zajęcia dodatkowe bezpłatne
  • język angielski
  • język migowy
  • taniec towarzyski
  • religia
  • koło  teatralne 
  • koło  matematyczne
  • zajęcia terapeutyczne 
  • zajęcia gimnastyki ogólnorozwojowej
  • zajęcia bajkoterapii
  • Zajęcia z pedagogiem specjalnym – indywidualne oraz grupowe, porady
   i konsultacje dla rodziców
  • Zajęcia z psychologiem – indywidualne oraz grupowe, porady
   i konsultacje dla rodziców.
  • Zajęcia z logopedą indywidualne oraz grupowe, porady
   i konsultacje dla rodziców.

  Ponadto: corocznie  współpracujemy z instytucjami: Tauron Arena, klubem sportowym Kolejarz Prokocim,  domem kultury ,,Dwór Czeczów”, szkołą podstawową, poradnią psychologiczno- pedagogiczną. Organizujemy uroczystości, wycieczki, wyjścia do teatru, muzeum, kina, prelekcje, pokazy, warsztaty i spotkania z ciekawymi  ludźmi. Bierzemy aktywny udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych. Do tradycji naszego przedszkola wpisał się od kilku lat organizowany co roku  czerwcowy piknik rodzinny w otoczeniu przyrody na malowniczej polanie w okolicy Niepołomic.

  W pracy z dziećmi wykorzystujemy innowacyjne metody dydaktyczne. Wprowadzamy innowacje pedagogiczne.  Realizujemy projekty własne. Istniejemy by pomagać rodzicom
  w procesie wychowania, opieki i edukacji. Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole. Promujemy zdrowy styl życia. Wspieramy dzieci zdolne. Jesteśmy otwarte na współpracę z rodzicami. Nasza placówka jest integralnym elementem lokalnego środowiska. Dyrektor przedszkola oraz grono pedagogiczne nieustannie zmierzają do umacniania tej pozycji. W rezultacie Przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią. 

  Zapraszamy. Facebook, zadzwoń, przyjedź i zobacz jak pracujemy. Nie zwlekaj. Po prostu dowiedz się więcej.

    

   Opłaty

    

   • 8.00 – 13.00 godziny bezpłatne.
   • każda poprzedzająca i następująca po tym czasie rozpoczęta godzina: 1,30 zł.
   •  stawka żywieniowa (śniadanie, przekąska, obiad, podwieczorek) podstawowa – 19 zł ,   diety – 23 zł.

    

   Realizowane projekty i zajęcia dodatkowe

   1) Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Kreatywny przedszkolak – Kreatywne dziecko” – kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci. Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości.

   2) Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Wyprawy w Żubrem Pompikiem”- rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy o Polsce, przyrodzie i polskich parkach narodowych.

   3) Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „SensoSmyki”- dostarczenie dzieciom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy.

   4)   Ogólnopolski projekt edukacyjny „ Oto Hałabała, zna go Polska cala” głównym założeniem projektu  jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

   6) „Mamo, tato, wolę wodę!” celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

   7) Czyste Powietrze Wokół Nas – program edukacyjny dla przedszkolaków – współpraca z sanepidem, promocja zdrowia.

   8) Projekt edukacyjny „Przedsiębiorczy Przedszkolak”- promowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci.

   9) Projekt „Z końca świata czy za ściany to przyjaciel nasz kochany”-nazywanie i rozpoznawanie umiejętności i zachowań społecznych.

   10) Projekt edukacyjne “W Magicznym Świecie Teatru” rozbudzenie zainteresowania kulturą i sztuką. 

   11) Projekt pt. ,,Pierwszy krok do sportu – przedszkolaki na basenie” organizowanym przez  Krakowski szkolny Ośrodek Sportowy. Nauka pływania.

   Dyżur dyrektora przedszkola dla rodziców

   mgr. Dorota Stępień
    Wtorek 15:00 – 17:00

   Dyżur właściciela przedszkola

   Organ prowadzący Małgorzata Klocek

   wtorek 9.00-13.00